محل تبلیغات شما
رایج ترین بیماری ماهیان آکواریوم بیماری دم خوره یا پوسیدگی باله ها می باشد. مقالات زیادی راجع به این بیماری نوشته شده و هرکدام روش هایی را برای درمان این بیماری توضیح داده هرچند این روش ها نیز روش مناسبی هستند ولی اینجانب با بیش از 10 سال تجربه روشی را انتخاب کردم که 100٪ جواب داده و از پیشرفت بیماری و مرگ ماهیان جلوگیری به عمل آورده است.

ابتدا پیشرفت بیماری را مشاهده کنید:
در ماهی پلاتی نر زیر قسمتی از دم شروع به دم خوره کرده است:
fin rot یا دم خورده و روش درمان آن در ماهی های آکواریوم

پس از چند وقت:
 (ماهی زیر یه ماهی دیگست(ماکرو زرد که خیلی دوسش دارم) ولی عاقبت درمان نشدن پلاتی هم همینه !)

fin rot یا دم خورده و روش درمان آن در ماهی های آکواریوم

علت بیماری:
علت اصلی این بیماری کثیف بودن یا کثیف شدن محیط آکواریوم می باشد که به دلایل زیر است.
  • تعویض نشدن به موقع یا فیلتر نشدن مناسب آب آکواریوم
  • ورود ماهی بیمار به آکواریوم
  • باقی مانده غذاها
  • و.

این بیماری یک بیماری قارچی می باشد.

تشخیص صحیح:

در تشخیص بیماری عجله نکنید. ممکن است علت کنده شدن دم زد و خورد رایج بین ماهی ها باشد. ماهی را زیر نظر بگیرید و ببینید آیا دم خوره پیشرفت می کند یا نه؟ اگر این چنین بود سریعاً به درمان ماهی اقدام کنید و وقت را هدر ندهید.

درمان نوین:

• ماهی را به آرامی در دست بگیرید( بهتر است دستی که با آن ماهی را گرفته اید خیس باشد تا ماهی راحت تنفس کند)
  • با یک قیچی تیز شروع به جدا کردن قسمت های عفونی کنید ! بهتر است دقت کنید کمترین قسمت از دم ماهی برش داده شود و آسیب زیادی به ماهی وارد نشود.
  • آب آکواریوم را در صورت کثیف بودن تعویض کنید.
  • به مقدار لازم از داروی ضد قارچ به داخل آکواریوم بریزید و ماهی را به آکواریوم برگردانید.
  • پس از چند روز قسمت های بریده شده دم شروع به رشد خواهد کرد و جایگزین می شود.

اصلاح یک تصور نادرست:

قبول دارم که احتمالاً ماهی ها نیز گیرنده درد دارند و ماهی دردش می آید ولی درد کشیدن بهتر از مردن است !

سوارتل (دم شمشیری) sowortail یا سواردتیل

شپشک آرگولوس و شیوه های درمان(Argulus or Fish Louse / Fish Lice)

آیا ماهی مولی و گوپی باهم جفت می شوند؟

ماهی ,بیماری ,دم ,آکواریوم ,ها ,درمان ,این بیماری ,ماهی را ,می باشد ,دم خوره ,شروع به ,بیماری ماهیان آکواریوم ,ترین بیماری ماهیان

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

وبلاگ رسمی حمید جعفرصالحی ptarbestdomart نمایندگی توزیع اینترنتی فیجت اسپینر در ایران | فیجت اسپینر دیجی ..:: کلینیک دندانپزشکی و طراحی لبخند یاس پاکدشت ::.. راهنمای ارسال مقالات ISI asincritaf Cathy's page کتابخانه عمومی ولی عصر (عج) اصفهان Rosemary's receptions ضمیر نا آرام...