محل تبلیغات شما
سوال: از آقا علیرضا

باسلام.اگه خواسته باشم بچه ماهی های متولد شده تعداد زیادی از آنهانر باشد چه کار باید بکنم؟- برای جهش ژنتیکی (زیباترشدن گوپی) بجز دما راه کار دیگه ای هم هست؟- چگونه میتوان ترکیب نژادی خوبی داشت که گوپی هم جسه بزرگی داشته باشه وهم رنگ خوبی؟ من از روش 1نر و1ماده استفاده میکنم یعنی تعداد نرها با ماده ها برابر است . جهش ژنتیکی فقط در ماده ها ایجاد شده که دم قرمز شده اند اما طول زمان زایمان در طول عمرآنها کاهش یلفته است یعنی هرچه قدر بزرگتر میشوند بارداری آنها کمتر میشود؟باسپاس

جواب:

عزیز دل برادر اونی که شما میگی جهش ژنتیکی نیست !! مسلماً همه زاده های ماهی ها دقیقا مثل خودشون نمیشن ! عوامل زیادی تو بروز صفتی مثل رنگ دم تاثیر دارن حتی عوامل محیطی. اینکه ماهی دم زرد بچه دم قرمز بده جهش نیست !!

تعداد نر و ماهی ربطی به تنوع ژنتیکی نداره بلکه تنوع در خود ماهی های مولد مهمه ! یعنی اگه شما مولد دم زرد سبز قرمز مشکی و . داشته باشی صددرصد تنوع بچه ماهی ها نسبت به حالتی که فقط از یه نوع باشن بیشتره !
گفته میشه هرچه قدر دمای آب بیشتر باشه بچه ماهی ها بیشتر نر میشن ! البته این مورد تابحال اثبات نشده ولی به صورت تجربی دیده شده !
ماهی های گوپی زیاد عمر نمی کنن حداکثر یکی دو سال و پس از مدتی دیگه توانایی باروری ندارند ! البته ماهی هایی که من نگه داشتم اولش تعداد بچه هاشون کمه بعد بیشتر و بعد دوباره کمتر میشه که روال طبیعیه !! ماهی هرچه قدر بزرگتر باشه بچه هاشم بیشتره گوپی های ماده معمولاً بین 3 تا 6 سانت هستند. گوپی های 3 سانتی 10 تا 25 بچه و گوپی های 6 سانتی تا 100 و شایدم بیشتر در هر دفعه بچه میدن.

در مورد جسه گوپی هم باید بگم اولاً باید نژادشون درشت باشه تا بچه ماهی ها هم بزرگ باشن دوماً تغذیه هم مهمه هرچه قدر غذاهای مقوی و پر پروتئین مخصوصاً غذاهای زنده بدی بزرگتر میشن !

اگر سوالی داشتید در قسمت نظرات مطرح کنید .

سوارتل (دم شمشیری) sowortail یا سواردتیل

شپشک آرگولوس و شیوه های درمان(Argulus or Fish Louse / Fish Lice)

آیا ماهی مولی و گوپی باهم جفت می شوند؟

ماهی ,بچه ,گوپی ,های ,ها ,ژنتیکی ,ماهی ها ,هرچه قدر ,بچه ماهی ,ماهی های ,جهش ژنتیکی

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

rhymakelri Davis's notes kerssynchpartemp Kathy's collection ۩۞۩ فریادهای سوخته ۩۞۩ هموار کنکور بازرگانی الرمس |فروش دستگاه گلاب گیری عرق گیری عرق کشی trigesnitko سوپر امریکایی .: عــــمــــــــران ســـــہ :.